19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ

Karamanlı ilçesinde, 19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Atatürk anıtı önünde düzenlenen törene, Kemer Kaymakamı ve Karamanlı Kaymakam vekili Rabia Naçar, Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, gaziler ve daire müdürleri katıldı.

Çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu.

Törende bir konuşma yapan Kıbrıs Harekatı Gazisi Murat Örtel, 19 Eylül tarihinin, Türkiye Cumhuriyeti’nin yanı sıra Kore Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin varoluş mücadelesi ve iç güvenlik harekatı sonucunda kazanılan gaziliğin onurlandırıldığı gün olduğunu belirtti.

Dün olduğu gibi bugün de aynı inançla aziz vatanın birliği, bölünmezliği ve ulusal değerlerine saldıranlara karşı canlarını feda etmeye hazır olduklarını ifade eden Örtel şöyle devam etti:

“Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde esaret altında yaşamaktansa her zaman ölmeyi tercih eden Türk Milleti, Çanakkale’den Sakarya’ya kadar bütün cephelerde birçok evladını şehit vererek, bu amaca ulaşmıştır. Bugün şanlı bayrağımız, ülkemizin her köşesinde gururla dalgalanıyorsa, İstiklal marşımız vatan semalarında yükseliyorsa, Türk Milleti birlik ve beraberlik içerisinde daha müreffeh yarınlara koşuyorsa, bunu kahraman şehit ve gazilerimize borçluyuz.”

Tören, bir asker tarafından şiir okunmasının ardından sona erdi.

KMM

Saniye sonra Kapanacaktır
tempobet