KARAMANLI'DA MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİĞİ - VİDEO SUNUM

Karamanlı’da, Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında Burdur İl Müftüsü Enver Türkmen tarafından “Peygamberimiz ve Aile” konulu konferans düzenlendi.

Nimet Güvener İlkokulu Konferans Salonunda düzenlenen konferansa, Karamanlı Kaymakamı Adem Topaca, Karamanlı Belediye Başkanı vekili Abdurrahman Ören, Burdur Müftüsü Enver Türkmen, Karamanlı Müftüsü Ahmet Karagöz, daire amirleri, çevre ilçelerin müftüleri, diyanet personeli ve vatandaşlar katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan Karamanlı Müftüsü Ahmet Karagöz, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın toplumu ve insanlığı ilgilendiren önemli konuları, duyarlılık ve hassasiyetle kamuoyu gündemine taşımayı görev kabul ettiğini belirtti.

Konuşmasında, aile müessesesinin, Yüce Allah’ın en güzel nimetlerinden bir olduğunu ifade eden Müftü Karagöz, “Aile, insanoğluna huzur ve sükûnet veren, çocuklar ve temiz rızıklarla güzelleşen kutsal bir birlikteliktir. Aile, Rabbimizin yeryüzündeki ayetlerinden bir olup, O’nun rahmeti ile sevgi, saygı, şefkat ve muhabbetle erişen bir kurumdur. Canların yegane sahibi olan Allah, bizi buluşturarak, birbirimize emanet etmiştir.” dedi.

Karagöz, ailenin bir imtihan olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:

“Aile, emek isteyen, sabır gerektiren, ciddi bir imtihandır. Rolümüz değişebilir hayatta. Bugün çocukken yarın anne, bugün evlatken yarın eş oluruz. Ama ömür sürdükçe, aileye olan ihtiyacımız ve ailemizle imtihanımız da sürüp gitmektedir.”

Programda daha sonra aile konulu videonun (altta) gösterilmesinin ardından Burdur İl Müftüsü Enver Türkmen “Peygamberimiz ve Aile” konulu konferans verdi.

KMM

Ortam

Saniye sonra Kapanacaktır
tempobet