Logo
Bu sayfayı yazdır

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ - VİDEO KLİP

Karamanlı’da “24 Kasım Öğretmenler Günü” dolayısıyla program düzenlendi. 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla gösterilen ve öğretmen ile öğrencilerin rol aldığı klip, büyük beğeni gördü. 24 KASIM VİDEO KLİP

Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan etkinlikler, Nimet Güvener İlkokulu Konferans Salonunda düzenlenen programla devam etti.

Burada konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Salim Oğuz, Anadolu’ya fetihlerle yerleşen Oğuzlar’ın, başında bir muallim olan Nizamülmülk’ün bulunduğunu söyledi.

Oğuz, Atatürk’ün, “’Milletleri kurtaran yalnız ve ancak öğretmenlerdir.” sözünü hatırlatarak, “Atatürk, öğretmenlik mesleğinin kaderi üzerinde ne derece etkili olduğunu vurgulamış ve  ‘Unutmayınız ki cumhurbaşkanı bile sınıfta öğretmenden sonra gelir’ diyerek öğretmene ne kadar önem verdiğini göstermiştir.” dedi.

Öğretmenliğin, tarihin her döneminde zorlukla, mücadeleyle, tahammülle ve sabırla anılan bir meslek olduğunu dile getiren Oğuz, şöyle konuştu:

“Öğretmen denince aklımıza ilk önce aşk gelir, sevda gelir, fedakarlık gelir. Öğretmenlerimiz, doğudan batıya, güneyden kuzeye ülkemizin her coğrafyasında, her iklimde cansiperane gayretle çalışmakta, bu memleketin çocuklarını ilimle, bilgiyle buluşturmaktadır. Bu çaba sadece maddi bir beklenti için yapılmaz, yapılamaz. ‘Balını yemeyip yaptıktan sonra bize bırakan arının bu hareketini şuurlandırıp bir ideal haline getirirseniz, onda öğretmeni bulursunuz’ diyor Mütefekkir Nurettin Topçu. Onun için öğretmenlik bir aşktır, bir sevdadır." 

Öğretmenler adına konuşma yapan Abdurrahman İz, insanın doğası gereği yeniliklere açık, öğrenmeye meyilli bir yaratılışa sahip olduğunu belirtti.

Her insanın bir yol göstericiye ihtiyaç duyduğunu anlatan İz, “Bu yol gösterici öğretmendir. Öğretmenlik insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleğidir. Öğretmenlik, sevginin, sabrın, fedakarlığın ve aşkın önkoşul olduğu bir meslektir. Mustafa Kemal Atatürk, ülkemizin karanlıktan aydınlığa ilerlediği dönemde insanlarımızın bilgiye, öğrenmeye ne kadar aç olduğunu; buna karşılık sisteminde buna bir o kadar engel olduğunu fark etmiş ve harf inkılabını gerçekleştirmiştir. Bununla kalmayıp, kara tahtanın başına bizzat kendisi geçerek yeni harflerimizi ilk o öğretmiştir. Oysa biz sadece ilk harfleri değil, öğretmenliği de ondan öğrendik. Bunun üzerine Ata’mıza başöğretmenlik unvanı verilmiştir. 24 Kasım onun bu unvanı kabul ettiği gündür ve 1981 yılından beri her yıl öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır. Aslında bizler öğrencilerimizin yanında olduğumuz her an bu günün tadını alıyoruz. Ancak bu gün bizim unutulmadığımızın göstergesidir.” diye konuştu.

Daha sonra öğretmenler tarafından şiirler okundu, koro ve solo türküler seslendirildi. Öğretmen ve öğrencilerin rol aldığı video klip gösterildi. Çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğretmen, öğrenci ve vatandaşlara ödüller verildi.

Kokteyl verilmesinin ardından sona eren programa, Karamanlı Kaymakamı Adem Topaca, Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

KMM

Ortam

2015 © Karamanlı Haber Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım & Uygulama

Aydın Bilgisayar

Web Tasarım Hizmetleri 0 248 531 40 30 Karamanlı/BURDUR