3. ETAP TOKİ KONUTLARINA RESMİ BAŞVURULAR BAŞLIYOR

Karamanlı'da yapılacak 3. etap Toplu Konut İdaresi (TOKİ) konutlarına resmi başvurular başlıyor.

Karamanlı Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, halen yapımı devam eden 2. etap TOKİ konutlarının bulunduğu alana yapılacak 3. etap TOKİ konutları toplam 109 adet daireden oluşacak.

Açıklamada başvuruların, 2 Aralık 2019 ile 3 Ocak 2020 tarihleri arasında yapılacağı belirtilirken, Karamanlı Ziraat Bankası şubesine B1 tipi konutlar için 2 bin, C1 tipi konutlar için ise 4 bin lira peşinat yatırılacağı belirtildi.

5 blok şeklinde yapılacak 78 adet B1 tipi (2+1) konut bodrum üzeri 4 kat, 2 blok şeklinde yapılacak 31 adet C1 tipi (3+1) konut yine bodrum üzeri 4 kat şeklinde inşa edilecek.

Başvuruların, bu yıl ilk kez; 1-Normal, 2-Emekli, 3-Engelli ve 4-Şehit aileleri-harp ve vazife malulleri-dul ve yetimler kategorileri olmak üzere 4 kategori şeklinde alınacağı kaydedildi.

Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, TOKİ konutlarının Karamanlı'ya kazandırılması dolayısıyla, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a, TOKİ Başkanına, TOKİ dairesinde destek olanlara, Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur'a, AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi'ye, AK Parti Karamanlı İlçe Başkanı Ömür Karakaya'ya, İl Genel Meclis Üyesi İsmail Akkaya'ya, AK Parti İl ve İlçe teşkilatına, belediye personeline, konut yapılması için başvuru yapacak olan tüm vatandaşlara ve emeği geçenlere teşekkür etti.

KMM

 

Saniye sonra Kapanacaktır
tempobet