BURDUR VALİSİ HASAN ŞILDAK KARAMANLI'YI ZİYARET ETTİ

Burdur Valisi Hasan Şıldak, ilçe ziyaretleri kapsamında Karamanlı ilçesini ziyaret etti.

Hükümet Konağı binası önünde Karamanlı Kaymakamı Adem Topaca, Belediye Başkanı vekili Hüseyin Balar ve daire amirleri tarafından karşılanan Şıldak, Kaymakam Topaca ile Kaymakamlık makamında bir süre sohbet etti. Vali Şıldak daha sonra Nimet Güvener İlkokulu Konferans Salonunda, kurumların il ve ilçe müdürleri ile toplantı yaptı.

Burada konuşan Vali Hasan Şıldak, Karamanlı’nın hızla gelişen bir ilçe olduğunu belirterek, Karamanlı’nın konumu ve lokasyonu itibariyle hem madencilik alanında, hem de tarımsal alanda atılım yapan bir ilçe olduğunu kaydetti.

Kaymakam Adem Topaca, eğitim alanında ilçenin iyi bir konumda olduğunu ifade ederek, “İlçemizde, Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP) çalışmalarını yoğun bir şekilde devam ettiriyoruz. Velilerimizde bu noktada çok etkinler ve destek veriyorlar. Öğrencileri sürekli takip ediyorlar. Biz de bu durumdan çok memnunuz. Ancak ilçemizdeki okulların fiziki yetersizliğinin farkındayız. İnşallah gelecek dönemlerde gerekli çalışmalarımızı yapıp, yeni okulumuzu kazandırırız. Ayrıca Hükümet Konağı ile aynı bina içerisinde yer alacak olan emniyet binası projesi için bakanlıktan onayımız geldi. İnşallah kısa süre içerisinde projemizi ihale aşamasına getirip, ihalesini de gerçekleştireceğiz. Karamanlı’da hayvancılık ve süt üretimi açısından çalışan, seracılığın da yavaş yavaş geliştiği bir ilçemiz.” dedi.

Toplantıda, 2018 yılında yapılan ziyaret sırasında görüşülen konular tekrar gündeme getirilerek, çalışmaların tamamlanıp, tamamlanmadığı, devam ediyorsa ne aşamada olduğu, tamamlanmamışsa nedenleri görüşüldü. Ayrıca güncel sorunlar ve yeni talepler ele alındı.

Vali Hasan Şıldak, toplantının ardından ilçede devam eden çalışmaları ve yapılması planlanan projelerin değerlendirmesini yaptı.

Genel anlamda her tür hizmet ihtiyacının sınırsız olduğunu vurgulayan Vali Şıldak, “Önemli olan çalışmaları iyi bir takip sistemi içerisinde koordine ederek, meselelerin üzerine gitmek ve sonuç almaya çalışmak. Uyumlu, huzurlu ve ahenkli bir ortamda çalışma ilişkilerini devam ettirmek önemlidir. Karamanlı’yı, bunları burada da en iyi seviyede gerçekleştiren bir ilçe olarak görüyoruz.” diye konuştu.

Vali Şıldak ilçede planlanan, tıbbi ve aromatik bitkiler çalışmaları, organize hayvancılık bölgesi yapımı, Karataş Gölü düzenlemeleri, hükümet konağı ve emniyet amirliği ile imam hatip ortaokulu yapımı çalışmalarını değerlendirdi. 

- “BURDUR’DA 2020 YILINI PROJE ÜRETME YILI İLAN EDİYORUZ” 

Burdur Valisi Hasan Şıldak, 2020 yılını proje üretme yılı ilan ettiklerini ifade ederek, şöyle söyledi:

“Her kurumumuzdan, her ilçe müdürümüzden, kendi alanı ile ilgili yenilikler, yeni uygulama açılımları, yeni projeler bekliyoruz. Proje üretmek demek, bizi canlı tutmak, dinamikliği kaybetmemek demek. Yoksa vatandaşlarımız, bize saygı duymaz. Yani biz, sokaktaki, köydeki bir vatandaş gibi bakamayız olaylara. Biz, açılım getiren, yenilikleri her zaman takip eden, kendi kurumumuzda da bunları uygulayabilen pozisyonda olmamız lazım.” 

Daha sonra Nimet Güvener ve Devrim ilkokulundaki öğrenci ve öğretmenleri ziyaret eden Vali Şıldak, yine Nimet Güvener İlkokulu Konferans Salonunda köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Muhtarlığın çok önemli bir kurum olduğuna vurgu yapan Vali Şıldak, “Cumhurbaşkanımız muhtarlara çok önem veriyor. Sık sık muhtarlarla bir araya geliyor. Muhtarlara verdiği en önemli mesaj, ‘Vatandaş için hizmet hep devam edecek’ şeklindedir. Muhtar da görevini yaparken en başta sabırlı olacak. Sabırla görevini takip edecek. Fedakarlık göstererek, köyün işini kendi işinin önünde tutup, talepleri ilgili hizmet yürüten birimlere ulaştırarak, bu takibi sonuna kadar devam ettirecek. Kurumlarımıza söylediğimiz, muhtarlarımızın hep birinci öncelikte olduğudur.” dedi.

Belediye Başkanı vekili Hüseyin Balar, Karamanlı Belediyesi’nin “Köylerimiz ile birlikte Karamanlı’yız” anlayışını benimsediğini kaydetti.

Belediyenin köylere verdiği desteklerden bahseden Balar, “Başta kilit parke taşı desteği, mucur, kum ve iş makinesi desteği veriyoruz. Ayrıca bahsi geçen hayvan barınağı ile ilgili de bir çalışmamız var. İlçemizde alt yapı çalışmaları tamamlandı. Çevre düzenleme çalışmalarımız devam ediyor. Bunun dışında organize hayvancılık bölgesi konusunda da çalışma yapmaktayız.” diye konuştu.

Toplantıda, içme suyu, kilit parke döşeme, sıcak asfalt, güneş paneli, yol ve köprü bakım, mera arazileri, yeraltı sulama suyu, gölet yapımı çalışmaları ve başıboş sokak hayvanları konuları görüşüldü.

Toplantının ardından Kağılcık köyüne giden Vali Şıldak ve beraberindekiler, Kağılcık köyü çok amaçlı salonunda vatandaşlarla buluştu.

Burada da vatandaşların şikayet, istek ve temennilerini dinleyen Vali Şıldak, daha sonra ulusal basında da yer alan hayır için Hacı Mahmut Akay Atatürk Kütüphanesini açan Emin Akay’ı ziyaret etti.

Kütüphanedeki kitapları inceledikten sonra Emin Akay ile bir süre sohbet eden Vali Şıldak, kütüphanenin anı ziyaretçi defterine mesaj yazdı.

Daha sonra tekrar Karamanlı ilçesine gelen Vali Şıldak, burada esnaf ziyaretlerinde bulundu. Şıldak, ziyaretlerin ardından Karamanlı’dan ayrıldı.

Ziyarette Vali Hasan Şıldak’a, İl Jandarma Komutanı Orhan Kılıç, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav ve kurum müdürleri eşlik etti.

KMM

Saniye sonra Kapanacaktır
tempobet