CHP KARAMANLI İLÇE BAŞKANLIĞI'NA MEHMET YASA SEÇİLDİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karamanlı İlçe Başkanlığı genel kurulu yapıldı.

CHP Karamanlı İlçe Başkanlığı parti binasında gerçekleştirilen genel kurula, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, Burdur Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek, CHP Karamanlı İl Genel Meclisi üyesi Celal Saygın, çevre ilçelerin başkanları, il genel ve belediye meclisi üyeleri, il ve ilçe teşkilatı yönetimi ve partililer katıldı.

Divan Başkanlığını İl Başkanı İzzet Akbulut yaptığı toplantıda, faaliyet raporu ve kati bütçe görüşüldü.

Toplantıda konuşan İlçe Başkanı Nuri Erdem, kurultay süreçlerinin demokrasi ile taçlandırıldığını belirterek, kongre sonunda tek kazananın CHP ve teşkilat üyelerinin olduğunu söyledi.

Erdem, Türkiye’nin çok zor koşullar altında bulunduğunu ifade ederek, “Bu çıkmaz içerisinde, kötü yönetilen, yönetilemeyen Türkiye’de, dinamik, enerjik ve var oluş mücadelesini hep birlikte yaşayacak genç nesillere ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Bu göreve tekrar layık görürseniz, durmadan, yorulmadan, çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmadan önümüzdeki dönemlere koşa koşa gideceğimize ve partimizi iktidara taşıyacağımızın sözünü buradan vermek istiyorum.” dedi.

İlçe başkanlığına aday olan Mehmet Yasa yaptığı konuşmada, görev sırasının kendisine geldiğini kaydetti.

Yasa, “Partimizde bir hareketsizlik var. Üzerinde bir ölü toprağı var. Onu kaldırmak için aday oldum. Partimizin önünden sinek dahi uçmuyor bu dönemde. Başkanımız seçim döneminde sahaya inip çalışmadı. Takdir edilip de göreve gelirsek, partimizi kaynaştırmaya, çeşitli etkinliklerle kırgınlıkları, ikilikleri gidermek için çalışacağım.” diye konuştu.

Burdur Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek, parti içerisinde kırgınlıklara, küskünlüklere yer verilmemesi gerektiğini dile getirerek, “İki kişi birbiriyle darıldığı zaman ‘Bize ne’ demeyin. Mutlaka ara yolu bulmaya çalışın. Barışık olmazsak büyüyemeyiz. Bir aile içerisinde mutlaka sıkıntılar olacaktır. Burası bizim evimiz. Yaşanan sıkıntıları el birliği ile çözelim.” dedi.

Mevcut başkan Nuri Erdem ve Mehmet Yasa’nın listelerinin divana sunulmasının ardından seçime geçildi.

Seçim sonunda, Erdem ve Yasa 28’şer oy alarak berabere kaldı. Çekilen kura sonucunda başkanlığa Mehmet Yasa seçildi.

KMM

 

Saniye sonra Kapanacaktır
tempobet