KARAMANLI'DA KAR YAĞIŞI YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ

Karamanlı ilçesinde, dün başlayan kar yağışı, hem vatandaşlar hem de öğrenciler tarafından sevinçle karşılandı.

İlçede dünden beri etkili olan kar yağışı ile yollar, araçların üstleri, çatılar ve ağaç dalları karla kaplandı. Beyaz örtüyle karşılaşan vatandaşlar, dışarı çıkarak karın tadını çıkarttı. İlçede her hafta kurulan Cuma pazarı sebebiyle pazarcı esnafı, sergilerini kar altında açtı.  

Kar yağışı çiftçileri de çok sevindirdi. Bölgede görülen kuraklık nedeniyle kaygı duyan çiftçiler, ektikleri ekinlerin üzerine yağan karı sevinçle karşıladı.

Karın tadını en çok çocuklar çıkardı. Çocuklar, öğretmenleri ve arkadaşları ile bahçelerde kartopu oynadı, kardan adam yaptı.

İlçede çiftçilik yapan Mahmut Çınar, kar yağışının Karamanlı Barajı’nın doldurması dileğinde bulundu.

Çınar, “Allah bereketini artırsın. Bugün çok güzel bir gün. Cuma günü hayırlı bir gün, hayırlı karlarımız yağsın inşallah.” dedi.

Pazarcı esnaflardan Güler Yörük, kar yağışının bereket anlamına geldiğini belirterek, pazarcıların bereketli ve bol nasip içerisinde bir gün geçirmesi dileğinde bulundu.

İlçedeki esnaflardan Osman Ünlüol, yaylalarda da bir metre civarında kar olduğunu ifade ederek, “İnşallah barajımız dolar, çiftçimizin yüzü güler. Çiftçinin yüzü gülerse, esnafın da yüzü güler.” diye konuştu.

Öte yandan karayolları ve belediyenin karla mücadele ekipleri, yollarda küreme ve temizleme çalışması yaptı.

Murat ÇOBAN / KMM

Saniye sonra Kapanacaktır
tempobet