KARAMANLI'DA KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ KAPSAMINDA DEZENFEKTE YAPILDI - VİDEO HABER

Karamanlı’da, belediye ekiplerince ilçe genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında dezenfekte işlemi gerçekleştirildi.

Karamanlı TV'ye konuşan Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, talimatlar doğrultusunda ilçe olarak gerekli tedbirlerin alındığını belirtti.

İlçe genelinde yoğun bir dezenfektasyon çalışmasına girdiklerini anlatan Başkan Selimoğlu, “Bizde ilçemizde, çöp konteynırlarının, yaşam alanlarının, park ve bahçelerin, kamu kurum ve kuruluşlarının ilaçlanması yönünde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Periyodik bir şekilde ilaçlamamıza devam edeceğiz. İlçemizde ya da yakın çevremizde herhangi bir vakanın tehdit oluşturmaması adına ilçe olarak tüm tedbirleri alacağız.” dedi.

Virüsün daha uzun tutunabildiği dış yüzeylerde daha sık dezenfektasyon işlemi yapılacağını ifade eden Selimoğlu, şöyle söyledi:

“Tabi ki öncelikli olarak biz çöp konteynırlarında ilaçlama yapıyoruz. Hem dış ortamları hem de iç ortamları dezenfekte etmekteyiz. Bunu titizlikle kayıt altına alarak, ilçemizin genelinde yaşam alanlarının hepsini tek tek dolaşarak gerekli dezenfekte işlemini yapacaklar. Bu hassasiyeti gösteriyoruz. Toplumun sık kullandığı plastik ve demir aksamları sık periyotlarla ilaçlama çalışmalarını devam ettireceğiz.”

Başkan Selimoğlu, serbest piyasada hijyenik ürünler üzerinden gerçekleştirilen rant satışlarına karşı, dezenfekte ürünlerini Isparta Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden aldıklarını dile getirerek, “Okulların üretimi, piyasadaki rantı ortadan kaldıracak. Biz dezenfektasyon ürünlerini, rant peşinde olan, fahiş fiyatlar söyleyen esnafımızdan almak yerine üretim yapabilen okullarımızdan ve bu gibi kötü günde halkın yanında olan esnafımızın yanında olmaya özen göstereceğiz.” diye konuştu.

Murat ÇOBAN / KMM

Ortam

Saniye sonra Kapanacaktır
tempobet