KARAMANLI HALK EĞİTİM MERKEZİ'NDEN ÇOCUKLARA ÖZEL MASKE

Karamanlı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından, çocuklara özel maskeler dikildi.

Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında daha önce yetişkinler için yaklaşık 4 bin maske üretimi yapan Karamanlı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, bu kez de çocuklar için maske üretti.

Karamanlı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Naciye Selimoğlu, yaptığı açıklamada, Karamanlı Kaymakamı Adem Topaca öncülüğünde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün desteğiyle usta öğretici ve kursiyerlerin telafi eğitimleri süresince üretilen 250 maskenin, kız ve erkek çocukları için farklı şekilde tasarlandığını belirtti.

Yaz ayının rehavete neden olmaması gerektiğini ifade eden Selimoğlu, "Kontrollü bir şekilde hayatımıza devam ediyoruz. Ancak, maske, temizlik ve sosyal mesafeden oluşan üç önemli unsuru aksatmamamız gerekiyor. Biz de bu kapsamda hem çocuklarımızın sağlığı ve hem de Koronavirüse karşı farkındalık oluşturmak amacıyla 250 çocuk maskesini üreterek, ilçemizdeki çeşitli oyun parklarında dağıtımını yaptık." dedi.

 - "HALK EĞİTİM MERKEZİ USTA ÖĞRETİCİ VE KURSİYERLERİ ALKIŞI HAK EDİYOR"

Burdur'un Covid-19 salgını ile mücadelesine önemli bir katkı sağladıklarını vurgulayan Selimoğlu, Karamanlı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak, salgının ilk başladığı andan itibaren büyük bir çaba sarf ettiklerini söyledi.

Selimoğlu, gönüllü çalışan usta öğreticiler ve kursiyerlerin gayreti ile ürettikleri 4 bin maskenin, sağlık personellerine, kamu personellerine ve vatandaşlara dağıtıldığını işaret ederek, "Bu aşamada büyük bir gayret göstererek, katkı sağlayan usta öğreticilerimiz Nazmiye Kaya ve Ayşe Ünlü ile kursiyerlerimize çok teşekkür ediyorum. Onlar da kocaman bir alkışı hak ediyor." diye konuştu.

Murat ÇOBAN / KMM

 

Saniye sonra Kapanacaktır
tempobet