15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ

Karamanlı ilçesinde, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla anma programı düzenlendi.

Karamanlı 15 Temmuz Şehitler Parkı’nda düzenlenen program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Programda konuşma yapan Karamanlı Kaymakamı Adem Topaca, 15 Temmuz gecesinde, ülkeyi, milleti, demokrasiyi, cumhuriyeti ve aydınlık geleceği yok etmek isteyen vatan hainlerinin, milletin silahlarını yine millete doğrultarak, kanlı bir darbe girişiminde bulunduklarını söyledi.

Topaca, Türk Milleti’nin sokak ve meydanlarda tıpkı Çanakkale Savaşında, İstiklal harbinde olduğu gibi tüm fertleriyle tek yürek, tek bilek olduğunu vurgulayarak, “O gece iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmeyen büyük Türkiye vardı, büyük Türk Milleti vardı. Bu darbe girişiminde, milletimiz tıpkı bin yıl önce Malazgirt’te olduğu gibi bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını bir kez daha ortaya koymuştur.” dedi.

Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu yaptığı konuşmada, 15 Temmuz’da Türk Milleti’nin birlikte harekete geçtiğini ve bu hain tuzağı karanların başına geçirdiğini belirtti.

 Milletin, 15 Temmuz gecesi milli iradeye sahip çıktığını dile getiren Selimoğlu, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Tankın, topun, uçağın, helikopterin, tüfeğin karşısında sadece ve sadece imanıyla, inancıyla, yüreğiyle dikilen aziz Türk Milleti oldukça, ezanlarımızı dinmeyecek ve bayrağımız inmeyecektir.

15 Temmuz silahlı darbe girişimini bozguna uğratan aslan yürekli halkımız, günlerce sokakları, meydanları boş bırakmayarak istiklaline ve istikbaline sahip çıkma konusundaki kararlılığını ortaya koymuştur.”

Konuşmaların ardından, 15 Temmuz ile ilgili videolar izlendi. Diyanet personelleri tarafından Kuran’ı Kerim okundu. Karamanlı Müftüsü Ahmet Karagöz tarafından dualar edildi.

Murat ÇOBAN / KMM

Saniye sonra Kapanacaktır
tempobet