SALDA KAYAK MERKEZİ YARIYIL TATİLİNİN İLK GÜNÜNDE AÇILDI - VİDEO HABER

Burdur’un Yeşilova ilçesi sınırları içerisinde bulunan Salda Kayak Merkezi’nde, kar seviyesinin 40 santimetreye ulaşmasıyla sezon açılışı yapıldı.

Merkezin işletmeciliğini yapan Beden Eğitimi Öğretmeni Selçuk Şemsioğlu, üç sezondur işletmecilik yaptığını anlattı.

Şemsioğlu, kayak merkezinde bir t-bar (kayak teleferiği) ve 5 kayak pistinin bulunduğunu ifade ederek” Burası butik (küçük) bir kayak merkezi olduğu için şimdilik yetiyor. Önemli olan gelen insanların, kayakçıların kaymayı ilk öğrenebileceği eğitim alanı burada mevcut olmasıdır. Önemli olan gelen misafirlerimizin kayak zevkini tadarak, buradan güzel anılarla ayrılmalarına vesile olmak. Biz bunu burada yapabiliyoruz, başarabiliyoruz” dedi.

Yeterli kar seviyesine ulaşılması ve sömestr tatilinin başlamasıyla kayak merkezini hizmete açtıklarını dile getiren Şemsioğlu, Salda Kayak Merkezi’nin her geçen gün kartopu gibi büyüyerek, daha güzel hizmet vermeye devam edeceğini söyledi.

Şemsioğlu, olabildiğince ziyaretçilerin isteklerine cevap vermeye çalıştıklarını söyleyerek, “Öncelikle kayak ve snowboard ilgi görüyor. Ancak bunları bilmeyen ya da yapmak istemeyenler için hedikle (kar ayakkabısı) gezmek ve kızak öneriyoruz. Yalnız kızak pistimiz şu an faaliyette değil. Ümit ederim ki en kısa sürede onu da faaliyete geçirerek çocuklara karne hediyesi olarak güzel bir pist kazandıracağız" diye konuştu.

Antalya’dan gelen Özgür Kural, eşiyle birlikte hafta sonlarını Salda Kayak Merkezi’nde değerlendirdiklerini anlattı.

Kural, “Göl manzarasıyla, kışın kayak yapabilme, yazın göle girebilme imkanıyla Yeşilova hayalimizdeki yerlerden bir tanesi. Aynı zamanda yazları da kamp yapıyoruz ve çok keyif alıyoruz. Sadece tek sıkıntısı var. Yolları biraz hendekli. Vali Bey’e geçen yıl da söylemiştik. Vali Bey yollarla biraz ilgilenirse herhalde daha çok gelen olacaktır. Çünkü buraya bu kadar yatırım yapılmış, o zaman daha popüler olacaktır” diye konuştu.

Özgür Kural’ın eşi Ebru Kural, ortamın çok güzel, manzaranın inanılmaz ve yolun çok keyifli olduğunu belirterek, üç pistin hem amatörlere hem de profesyonellere yeterli olduğunu, kayağın öğrenilip başarıyla yapılabileceği bir merkez olduğunu kaydetti.

Göksel Atalay, Salda Kayak Merkezi’nin aşağıdaki Salda Gölü’yle, doğal ortamıyla ve kar kalitesiyle öne çıktığını, sadece kızak pistinin eksikliğini duyduklarını ve yapılmasını istediklerini dile getirdi.

İzmir’den gelen Banu Bolat, ilk defa geldikleri kayak merkezini çok beğendiklerini, söyledi.

Antalya’dan gelen Reşat Atagün, aşağı yukarı Türkiye’deki tüm kayak merkezlerini gezdiği ancak buradaki doğa güzelliğini hiçbir yerde bulamadığını vurguladı.

Atagün, “Bu manzarayı hiçbir yerde göremedim. Pistleri çok harika, özellikle acemi kayakçılar için çok güzel bir yer. Herkes tavsiye edilebilecek bir ortam” şeklinde konuştu.

 Şevket Karadaban, Salda Kayak Merkezi’ne açıldığından beri geldiğini dile getirerek, göl manzarasıyla Türkiye’nin en güzel manzaralı kayak merkezi olduğunu belirtti.

İzmir’de öğretmenlik yapan Selda Yurdusever, ilk defa kayakla Salda kayak Merkezi’nde tanıştığını, burada böyle bir tesisin olmasından dolayı çok sevindiğini ve özellikle insanların sevecen yapısının burayı daha da cazip kıldığını aktardı.

 

-Salda Kayak Merkezi

 

 

2 bin 79 metre rakımla, Burdur-Denizli-Antalya üçgeninin orta kısmında bulunan Salda Kayak Merkezi, Burdur’a 77, Antalya’ya 154, Denizli’ye 74 ve Yeşilova ilçe merkezine 14 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

KMM

Saniye sonra Kapanacaktır
tempobet