TEFENNİ'DE KROM MADENİNDE GAZ ZEHİRLENMESİ: 2 ÖLÜ 1 YARALI - VİDEO HABER

Tefenni ilçesindeki bir krom madeninde gaz zehirlenmesi sonucu 1 işçi ile 1 mühendis hayatını kaybetti, 1 işçi hastaneye kaldırıldı.

Edinilen bilgiye göre, Tefenni yaylası Camızdamı mevkiisinde bir krom madeninde gaz zehirlenmesi sonucu mühendis Burhanettin Korkmaz (34) ile işçi Kudret Gökçe'nin (31) yaşamını yitirdi.

İşçi Kudret Gökçe, bir süredir faaliyette olmayan ancak kısa bir süre sonra tekrar faaliyete başlayacağı öğrenilen madene  girdi. Gökçe'ye ulaşılamayan ailesi, madeni telefonla aradı. Bunun üzerine firmada mühendis olarak çalışan Korkmaz, Gökçe'nin arabasını ocağın yanında görerek, madene bakmaya girdi. Korkmaz da girdiği madenden çıkamadı. Mühendisten de haber alınamayınca ocağa işçi Ahmet Akboğa girdi. Gazdan etkilenene Akboğa, 20 metrelik tünelden aşağı düşerek yaralandı.  Diğer çalışanların haber vermesiyle ocağa çok sayıda ambulans ile birlikte itfaiye, AFAD ve UMKE ekipleri sevk edildi.

Yaralı Akboğa, Burdur Devlet Hastanesi'ne sevk edilirken, Burdur Belediyesi İtfaiye Ekipleri, Korkmaz ve Gökçe'yi kurtarmak için madene girdi. Yapılan çalışma sonucunda, Korkmaz ve Gökçe'nin cansız bedenleri madenden çıkarıldı.

Cenazeler, Tefenni Entegre İlçe Hastanesi morguna götürülürken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

KMM

 

 

 

Saniye sonra Kapanacaktır
tempobet