BURDUR'DA SAHTE POLİSE SUÇÜSTÜ - VİDEO HABER

Burdur'da kendisi polis olarak tanıtan dolandırıcı, polis ekipleri tarafından suçüstü yapılarak yakalandı.

Burdur Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, gelen dolandırıcılık ihbarı üzerine harekete geçen ekipler, dolandırılmaya çalışılan Şadiye Çakır isimli yaşlı kadının evine giderek, çalışma başlattı. Burada kendisini polis olarak tanıtan bir kişinin, yaşlı kadının eşi Osman Çakır'ı ev telefonu ile arayarak, soyulan bir kuyumcuda nüfus cüzdanının bulunduğunu, bu nedenle evde arama yapacağını, evde bilezik ve paralarının olup olmadığını sorduğu bilgisine ulaşıldı. Dolandırıcının bu sırada telefonun sürekli açık kalmasını sağladığını öğrenen ekipler, Osman Çakır'ın bankaya para çekmeye gittiğini belirledi.

Gazi caddesindeki banka şubesinde Osman Çakır'ı takibe alan ekipler, dolandırıcı M.E.A'yı paraları aldığı anda suçüstü yaparak yakaladı. Şahsın üzerinde ve aracında yapılan aramada, Osman Çakır'dan aldığı 3 bin 600 lira ile birlikte, diğer dolandırdığı kişilerden elde ettiği, muhtelif çeşitlerde ziynet eşyaları bulundu. M.E.A. ayrıca verdiği ifadede, 2 adet altın bilezik, küpeler, yüzükler, 700 avro ve 4 bin lira civarında para dolandırdığını, dolandırdıklarını Burdur merkezdeki bir kuyumcuda bozdurduğunu beyan etti. 

Yapılan çalışma sonucu M.E.A'nın sattığı ziynet eşyalarının bir kısmı bulundu, mağdur kişiler tespit edilerek, teşhisi yapıldı.

M.E.A, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak, ceza evine sevk edildi.

KMM

 

Ortam

BURDUR'DA SAHTE POLİSE SUÇÜSTÜ
Saniye sonra Kapanacaktır
tempobet