'GÖL FOTOĞRAFÇISI' - VİDEO HABER

Burdur’un Yeşilova ilçesine bağlı Doğanbaba köyünde yaşayan Armağan Öztürk, huzuru, Salda Gölü’nün fotoğraflarını çekerek buluyor.

Öztürk, hem amatör fotoğraf makinesi ile çektiği fotoğrafların çıktısını alarak, işlettiği kahvenin duvarlarında sergiliyor hem de “Foto Doğanbaba” adıyla açtığı sosyal medya hesabından paylaşıyor.

 

Burdur’un Yeşilova ilçesinde bulunan Salda Gölü kıyısındaki Doğanbaba köyünde yaşayan Armağan Öztürk’ün en büyük tutkusu, Salda Gölü’nün fotoğraflarını çekmek.

13 yıldır köyde bir ortağıyla kahve işleten 40 yaşındaki Armağan Öztürk, göl fotoğraflarına olan tutkusu, arkadaşının hediye ettiği amatör fotoğraf makinesiyle daha da artmış.

7 yıldır amatör fotoğrafçılık yapan Öztürk, tamamı göl ve çevresindeki güzelliklerden oluşan yaklaşık 7 bin fotoğraf çekmiş.

İhtiyaç duyduğu profesyonel fotoğraf makinesi ve diz üstü bilgisayarı maddi imkansızlık yüzünden alamayan Öztürk, Salda Gölü ve çevresindeki doğal güzellikleri, cep telefonu ve amatör makine ile fotoğraflamaya çalışıyor.

En büyük tutkusunun Salda Gölü’nü fotoğraflarla tanıtmak olduğunu anlatan Öztürk, boş zamanlarında Salda Gölü’nün güzelliklerini yansıtıp, gurbetteki hemşerilerinin hasretlerini gidermeye çalıştığını söyledi.

Türkiye’nin en temiz gölü en güzel olan Salda Gölü’nün kendileri için bulunmaz bir nimet olduğunu ifade eden Öztürk, “Salda Gölü, insanların göl kenarında ferahladığı, stres attığı, cennetten bir köşe.” dedi.

Salda Gölü’nün fotoğraflamanın kendisine huzur verdiğini, çektiği fotoğrafları da müşterilerinin görmesi için kahvesinde sergilediğini anlatan Öztürk, şöyle konuştu:

“Çekmiş olduğum fotoğrafları, kahveme gelen müşterilerimin görmesi, köyü ziyaret edenlerin görmesi, aynı zamanda da köyümüzün ve Salda Gölü’nün tanıtımına katkıda bulunmak için kahvemde sergiliyorum. Olumlu geri dönüşler beni mutlu ediyor.”

Armağan Öztürk’ün eşi Özlem Öztürk, eşinin fotoğraf meraklısı ve Salda Gölü aşığı olduğunu belirterek, merhametli ve iyi kalpli olduğunu ifade etti.

Doğanbaba muhtarı Ekrem Ay, köyün tanıtımı açısında Armağan Öztürk’ün iyi işler yaptığını belirterek, “Salda Gölü zaten Türkiye’nin en derin ve en temiz gölleri arasında. Gölün tanıtımında arkadaşımız da zaten gerekli tanıtımda çok yararlı oluyor.” diye konuştu.

Öztürk’ün kahvedeki müşterilerinden Mehmet Balkış, Salda Gölü’nün tanıtımında Öztürk’ün çalışmalarının oldukça etkili olduğunu vurgulayarak, köy dışında olan insanlar ve Salda Gölü sevdalılarının hasretlerini gidermede birebir çalışma olduğunu dile getirdi.

Balkış, “Köye geldiğimizde Armağan’ı kahvede görmezsek ya Salda Gölü’nün fotoğraflarını çekiyordur ya da dağda manzara fotoğrafları çekiyordur diye düşünüyoruz.” dedi.

KMM

Ortam

Saniye sonra Kapanacaktır
tempobet