Murat ÇOBAN

Murat ÇOBAN

Cep Telefonu:0 532 776 2143
Web site URL: http://www.karamanlihaber.com/

MAKÜ AKADEMİK PERSONELİ KAMU GÖREVİNDEN ÇIKARILDI

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), kız öğrenciye tacizde bulunduğu iddia edilen Mehmet Akif Ersoy Üniversitesindeki öğretim görevlisinin kamu görevinden çıkarılmasına karar verdi.

YÖK Yüksek Disiplin Kurulunca, kız öğrenciye tacizde bulunduğu iddia edilen Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesindeki (MAKÜ) öğretim görevlisinin kamu görevinden çıkarılmasına karar verildi.

YÖK, MAKÜ'de bir kız öğrenciye cinsel taciz girişimi iddialarıyla gündeme gelen öğretim görevlisi M.Ö.T'yle ilgili disiplin soruşturması sürecini işletti. 

YÖK yetkililerinden alınan bilgiye göre, YÖK Yüksek Disiplin Kurulunun bugünkü toplantısında, MAKÜ'den iletilen dosyanın da içerisinde yer aldığı farklı üniversitelerden 14 taciz iddiası görüşüldü. 

Medyaya yansıyan MAKÜ'deki öğretim görevlisinin öğrencilere cinsel tacizde bulunduğuna ilişkin dosya incelendi, ilgili kişinin sözlü savunması alındı. 

Toplantıda, MAKÜ'deki öğretim görevlisine yönelik, üniversitenin Kurul'a yaptığı "kamu görevinden çıkarma" teklifi uygun bulundu. 

KMM

ÇAVDIR'DA KAÇAK KAZI OPERASYONU

Çavdır ilçesinde kaçak kazı operasyonu düzenlendi.

Burdur Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Çavdır'a bağlı Bölmepınar köyü, Asarlık Mevkiine operasyon düzenlendi.

Operasyonda, H.A, E.A, A.A, D.Ç, Ö.Ç, İ.A, N.A. ve H.Z.Y. isimli şahıslar izinsiz kazı yaptıkları esnada suçüstü yakalandı.

Olay yerinde yapılan aramada, 3 kazma, 1 hilti, 1 jeneratör ve 28 muhtelif kazı malzemesi ele geçirildi.

Gölhisar Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile ele geçirilen kazı malzemelerine el konulup, şüpheli şahısların ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakıldı.

KMM

PARALİMPİK MİLLİ OKÇU TURAN KARAMANLI'DA GENÇLERLE BİR ARAYA GELDİ

Paralimpik Milli Okçu Murat Turan, Karamanlı Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında öğrencilerle bir araya geldi. Milli Okçu Turan, gösteri atışı gerçekleştirdi.

Etkinlikler, Belediye binası önünden başlayan ve Karamanlı Spor Salonunda biten yürüyüş ile başladı. Spor salonunda devam eden programda, öğrenciler tarafından akrobasi gösterileri, bilek güreşi ve bocce müsabakaları sergilendi. Ardından Paralimpik Milli Okçu Murat Turan, gösteri atışı yaptı.

Turan KMM'ye yaptığı açıklamada, gençlere verilecek en güzel şeyin ahlak ve spor olduğunu belirtti.

Bu konularda gençlere örnek olabilmenin çok güzel bir duygu olduğunu ifade eden Turan, dünyanın en büyük madalyalarından daha anlamlı olduğunu söyledi.

Milli sporcu Turan, “Burdur’a geldikten sonraki süreçte Ahmet Bacak hocamla çok iyi şeyler başardık. 4 yarışmadan 5 madalya ile döndük. Bu bizim ve Burdur için onur verici bir şey. Şimdi önümüzde 2020 yılının nisan ayında Avrupa şampiyonası, ağustos ayında da olimpiyat oyunları var. İlimi ve ülkemi orada temsil edip, bayrağımızı orada dalgalandırmak istiyorum.” dedi.

Okçuluğun antrenman ve iyi bir odaklanma gerektiren bir spor olduğuna işaret eden Turan, “Sağolsun Spor Bakanımız bize bu konuda çok destek veriyor. Önümüzdeki ay başlayan ve 10 ay sürecek olan kampımız var. Bunun 5 ayı Antalya’da, 5 ayı da Ankara’da olacak. Daha sonra da olimpiyatlara katılacağız inşallah.” diye konuştu.

 - “SPOR ÇOK MUHTEŞEM BİR SİHİRLİ DEĞNEK"

10 yıl önce bir maganda kurşunu ile yaralandığını anlatan Turan, şöyle devam etti:

“Yaklaşık 3 yıl evde yatan bir engelliydim. Fakat bir karar verip yola çıktım. Dedim ki ‘Ben böyle bir hayat istemiyorum’ Spor ile o sihirli değneği yakaladım. 6 yıl emek verdim. Bunun 5 yılında iyi başarılar elde ettim ama ses getiren başarılar değildi. Fakat 2019 yılı benim için gerçekten altın yıl oldu. İlk önce Türkiye şampiyonluğu, daha sonra Avrupa şampiyonluğu ve daha sonra da dünya ikinciliği kazandım. Geçen ay ise Türkiye sağlamlar şampiyonasında ilk üçe girdim. Bu başarımın Türkiye tarihinde bir ilk olduğunu söylediler. Onlarla baş edebilmek, mücadele edebilmek çok güzel bir şey. Şu an yaşadığım hayatı hiçbir şeye değişmem, bunu sporla kazandım. Spor, çok muhteşem bir sihirli değnek. Bence bütün gençler hayatına sporu katması gerekir.”

Turan öğrencilere ve Türk askerine seslenerek şunları söyledi:

“Ayakta duramam belki ama hayatta durmak için onurlu bir nedenim var. Şanlı bayrağımızı en zirveye çıkarmak için elimden geleni yapacağım. Şanlı ordumuza selam olsun (asker selamı verdi)”

Karamanlı Gençlik ve Spor Müdürü Muharrem Erkil, spor faaliyetlerinin gençlere sağladığı katkıların önemine değinerek, “Her kademede yaşlı-genç, kadın-erkek ayırt etmeksizin, engelleri engelsiz yaparak insanoğlunun yapamayacağı hiçbir yoktur. Onun için Amatör Spor Haftası dolayısıyla, spor, spor, spor diyoruz. Her daim, her zaman ve her yerde spor.”

Öğrencilerden Orçun Koçak, daha önceden geleneksel okçuluğa merakı olduğunu belirterek, Murat Turan’ın atışlarını görünce merakının daha da arttığını söyledi.

Caner Şahan ise Murat Turan’ın başarısını ve atışlarını görünce okçuluğa karşı heves duymaya başladığını, okçuluğu hobi olarak yapmayı düşündüğünü dile getirdi.

Program sonunda Karamanlı Gençlik ve Spor Müdürü Muharrem Erkil, Milli Sporcu Turan'a plaket takdim etti.

KMM

TEFENNİ VE KARAMANLI'DA UYUŞTURUCU OPERASYONU

Tefenni ve Karamanlı’da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan iki zanlı tutuklandı.

Burdur Valiliği'nden yapılana yazılı açıklamaya göre, İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, uyuşturucu satan, kullanan ve ekimini yapan kişilerin yakalanmasına yönelik çalışma başlatıldı.

Bu kapsamda uyuşturucu ticareti yaptıkları öne sürülen K.E. ile H.K’nin Tefenni ve Karamanlı ilçelerindeki araçlarında ve ikametlerinde yapılan aramada bir miktar kubar esrar ele geçirildi.

Gözaltına alınan K.E. ile H.K, Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Zanlılar, çıkarıldıkları nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

KMM

Bu RSS beslemesine abone ol
Saniye sonra Kapanacaktır