Murat ÇOBAN

Murat ÇOBAN

Cep Telefonu:0 532 776 2143
Web site URL: http://www.karamanlihaber.com/

GÖLHİSAR MESLEK YÜKSEKOKULU ORMANCILIK BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNİN BÜYÜK BAŞARISI

Gölhisar Meslek Yüksekokulu Ormancılık bölümünden 54 öğrenci, orman muhafaza memurluğu sınavlarında başarılı olarak memur olarak atandı. 

Gölhisar Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğretim Üyesi Dr. Yasemin Öztürk yaptığı açıklamada, “Orman Genel Müdürlüğü’nün taşra birimlerinde istihdam edilmek üzere 2 bin 700 sözleşmeli orman muhafaza memuru personelinin alımına ilişkin başvurular tamamlandı. KPSS’den yeterli puana sahip olan adayların sözlü ve uygulamalı sınavı hazırlanan komisyonlar tarafından gerçekleştirildi. Komisyonlarda, mesleki bilgi ve tecrübeleri sınanan öğrenciler okulumuzun gururu oldu. Meşakkatli olan bu yolda mesleki ve bilimsel eğitimlerini Gölhisar Meslek Yüksekokulu Ormancılık bölümünün güçlü kadrosunda tamamlayıp, bilgi ve deneyimler kazanan mezun öğrenciler, eğitimleri devam eden memur adaylarına ve hocalarına motivasyon kaynağı olmuşlardır. Bu süreçte, Meslek Yüksekokulumuza arazi ve teknik gezilerinde Gölhisar Orman İşletme Müdürlüğü destek sağlamıştır. Sınav aşamasında, Gölhisar Belediyesinin açtığı spor kursları da öğrencilerimizin başarısında önemli rol oynamıştır.” dedi.

İbrahim ERBAY / GÖLHİSAR

BURDUR ESNAF ODALARI BİRLİĞİ BAŞKANLAR KURULU VE EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLEDİ

Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, başkanlar kurulu toplantısı ile genel sekreterlere yönelik eğitim semineri düzenledi.

VI. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi hizmet binasında düzenlenen seminere, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Metin Sipahi, Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü, Esnaf ve Sanatkarlar Bilgi Sistemi (ESBİS) Uzmanı Mehmet Yasir Herdem, İl Ticaret Müdürü Aylin Sacide Cankar, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Bayram Balban, Burdur Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda Mühendisi Esra Boyacıoğlu, Mesleki Eğitim Danışmanı Pınar Gülgeç, Elektronik Ticaret Uzmanı Barış Dinçol, oda başkanları ve genel sekreterler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Başkan Sipahi, amaçlarının, her zaman esnaf ve sanatkarlara en iyi hizmeti sunmak ve esnaf teşkilatını güçlendirmek olduğunu söyledi.

Bu doğrultuda, esnaf teşkilatı gibi kurumların mevzuatlarının sürekli güncellendiğini vurgulayan Sipahi, “Değişen ve gelişen teknolojiye ayak uydurmak için güncellenen konularda genel sekreterlerin ve oda çalışanlarının bilgilendirilmesi son derece önem taşıyor. Günümüz çağı, bilgi çağıdır. Artık dünyada güçlü olmak istiyorsanız, öncelikle bilgiye sahip olmak zorundasınız. Dolayısıyla genel sekreterlerimiz, esnaf teşkilatını ilgilendiren konularda ne kadar bilgi sahibi olurlarsa, bizler de esnaf teşkilatı olarak o kadar güçlü oluruz.” dedi.

Esnaf ve sanatkarın çalışma hayatını kolaylaştıracak faaliyetlerin hayata geçirilmesi ve odaların daha iyi hizmet sunma yeterliliğine kavuşturulması amacı doğrultusunda genel sekreterlerinin bilgilendirildiğini belirten Sipahi, şöyle devam etti:

“Genel sekreterlerimiz dinamik ve aktif olduğu sürece, odalarımızın da daha iyi hizmet göreceğini, esnafımızın beklentilerini daha kolay karşılayacağını da biliyoruz. Bu seminerde de değişen mevzuat ve teknolojiler konusunda bilgiler verilecek. ESBİS sistemi üzerinden yapılan işlemler, muhasebe kayıtlarının yapılması, internet sayfalarının güncellenmesi konularında yararlı bir eğitim olacağına inancımız tamdır. Odalarımızdaki iş yükünün büyük bir kısmını genel sekreterlerimiz üstleniyor. Sizlerden beklentimiz kendinizi yenileyerek, görevinizi mevzuatlar çerçevesinde en iyi şekilde yapmanızdır. Sizlerin esnaf ve sanatkarlara hizmet verebilmesi için yasaların bize tanıdığı hakları iyi bilmeniz gerekiyor. Kıymetli uzmanlarımız, hem size eğitim vermek hem de sorularınızı cevaplandırmak için buradalar. Bu tür hizmet içi eğitim çalışmalarımız bundan sonra da devam edecek.”

 Seminerde, ESBİS uzmanı Mehmet Yasir Herdem, ESBİS sistemini ve yeni düzenlemeleri, SGK İl Müdürü Bayram Balban, düzenli prim ödemelerinin avantajlarını, genç girişimci teşviklerini, Gıda Mühendisi Esra Boyacıoğlu, gıda denetimleri ve belgelendirme çalışmaları, Mesleki Eğitim Danışmanı Pınar Gülgeç, mesleki yeterlilik belgesi, Elektronik Ticaret Uzmanı Barış Dinçol da elektronik ticaret konularında bilgiler verdi.

Murat ÇOBAN / KMM

ISPARTA'DA HÜSEYİN BAYRAKTAR’IN BİLEĞİNİ BÜKEN YOK - VİDEO HABER

Bilek Güreşi Sporcusu 18 yaşındaki Hüseyin Bayraktar, Isparta’da düzenlenen turnuvada hem sağ hem de sol kolda il birinciliğini kazandı.

Isparta TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İtfaiyecilik Bölümü 11. sınıf öğrencisi Bayraktar, Isparta ili genelinde liseler arası bilek güreşi turnuvasında 85 kilo ve üzeri ağırlıktaki sporcularla mücadele etti.

Oldukça geniş katılımın olduğu turnuvada, hem sağ kol hem de sol kolda il birinciliğini kazanan Hüseyin Bayraktar, “Önceki bilek güreşi turnuvalarında sağ kolda birinciliğim, sol kolda da ikinciliğim vardı. Şimdi her iki kolda da il birinciliğini kazandım. Yoğun ve disiplinli bir çalışma dönemi sonucunda elde ettiğim bu başarıyı daha da ileriye taşımak istiyorum. Öncelikli hedefim, önümüzdeki aylarda düzenlenecek iller arası Türkiye şampiyonasına katılarak, başarı elde etmek. Daha sonra ise Türkiye geneli şampiyonalara katılarak derece elde etmek istiyorum.” dedi.

Spor yapmayı çok sevdiğini ifade eden Bayraktar, bilek güreşi sporunun haricinde dalış sporunu da yapıyor. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’nun verdiği yüksek kalitede eğitimi de alan genç sporcu, Tek Yıldızlı Dalıcı unvanı ile dalış yapıyor.

Murat ÇOBAN / KMM

TEFENNİ'DE KAYIP VATANDAŞ BULUNDU

Burdur'un Tefenni ilçesinde kaybolan vatandaş sağ olarak bulundu.

Burdur Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, Tefenni ilçesi Zafer mahallesinde ikamet eden ve sağlık sorunları bulunan kimsesiz Ahmet A. (67), 8 şubat cumartesi günü kayboldu.

Mahalle muhtarının durumu güvenlik güçlerine bildirmesi üzerine, Burdur İl Jandarma Komutanlığına bağlı İz Takip Köpek Arama Unsuru, 'Serçe' Çok Rötarlı Termal Mini İHA ile Jandarma ve AFAD ekiplerince çalışma başlatıldı. Çalışmalar kapsamında, kimsesiz ve aynı zamanda sağlık problemleri bulunan Ahmet A.'nın, ilçeye bağlı Beyköy köyündeki cenaze merasimine katılmak üzere evinden ayrıldığı ve son olarak cenaze merasiminde görüldüğü belirlendi.

Edinilen bilgiler doğrultusunda yürütülen çalışma sonunda kayıp şahıs, kaybolduktan yaklaşık 3 saat sonra ilçeye bağlı Başpınar köyü baraj göleti mevkisinde jandarma ekiplerince sağ olarak bulundu.

Murat ÇOBAN / KMM

Bu RSS beslemesine abone ol
Saniye sonra Kapanacaktır
tempobet